♡ ♡ 
אהבה בימי קורונה

הקורונה נכנסה לחיינו במהירות וללא היסוסים וחוסר הוודאות מביא איתו  לחצים וחרדות, מחשבות, רגשות וקשיים שמלווים את היומיום. במצב כזה הרבה פעמים התסכול והלחץ בו אנו שרויים מביאים אותנו לפעול ולהגיב מתוך הישרדות והרבה פעמים זה יוצא בבית, על בן/בת הזוג שלנו.
הינה כמה טיפים קטנים גדולים שיעזרו לנו  לעבור את התקופה הזאת ביחד ואפילו להתחזק ממנה:

סדר יום- סדר יום ברור, עוזר להכניס וודאות לחיינו ובכך יכול לתת לנו קרקע בטוחה ושקט נפשי לאורך זמן. קבעו לכם זמן להכין סדר יום ברור  לזמן של הסגר. מתי מתעוררים, סנכרון מטלות היומיום בעבודה של כל אחד,
מטלות הבית, טיפול בילדים, זמני ארוחות, ועוד.

ככל שתדעו מי עושה מה במהלך היום ככה יהיה קליל יותר.

שיתוף מידי ערב עשו לכם חוק ופנו לכם חצי שעה מידי ערב, אחרי שהבית מסודר והילדים כבר במיטות ושתפו זה את זו בכל מה שעולה בכם, חרדות, רגשות, קשיים, פחדים, תנו להכל לעלות ולהגיע לפני השטח. החרדה והפחדים מתקיימים בתוכינו, והרבה פעמים אנחנו מרגישים לבד איתם וזה מה שמחריף את התחושות הקשות וגורם לנו בסוף להתפוצץ ולהוציא את הכל על הצד השני. שיתוף קצר של כל אחד מבני הזוג מידי ערב יאפשר לתכנים הפנימיים של כל אחד מכם לצאת באופן הדרגתי ושקט יותר והשיתוף ההדדי יעזור לכם לעבור את זה ביחד.

אמפתיה– כדי שהשיתוף יהיה אפקטיבי, אפשרו זה לזו מקום אמיתי, כבו טלפונים והסחות דעת בזמן שאתם משוחחים והקשיבו בהבנה ואמפתיה לצד השני שלכם,שחררו את הביקורת והציניות, הסתכלו לחצי שלכם בעיניים, חבקו, החזיקו לו את היד, נישמו איתו, לא משנה עד כמה אולי אתם הייתם פועלים אחרת, זכרו שאתם באותה הסירה וזה הזמן שלכם לתמוך זה בזו. רק כך תוכלו להביא כל נושא שעולה בכם ללא פחד מביקורת או חוסר סבלנות של הצד השני, דבר שיוכל דווקא בתקופה הזאת להעמיק את הקשר ביניכם ויעזור לכם לעבור אותה ביחד באמת ולהתקרב.

 

שוברים שיגרה ביחד קבעו לכם זמן אחת לשבוע/שבועיים שבו אתם עושים משהו בשביל הכיף שלכם נטו. לצחוק ביחד, לשנות אווירה, ופשוט להינות מהביחד שלכם. החרדה והפחדים גורמים לנו לראות דברים באופן מצומצם. שינוי האווירה עוזר קצת לשחרר את הלחצים של היומיום ולראות את הדברים מנקודת מבט רחבה יותר ולקבל פרופורציה.
יש חיים גם בזמן הסגר ויהיו חיים גם אחריו :)

 

שלכם,
             יהל
י     

אהבתם?

שתפו אותי והשאירו תגובה :)
x

#{title}

#{text}

#{price}