כשמתחילים לצאת ביחד והאהבה בוערת בנו אנחנו מרגישים וגם מקווים שזה לעולם לא יגמר.
שתמיד נסתכל בעיניים, שנפתיע זה את זו, שתמיד אני אראה אותו והוא אותי ונוכל לדבר מחובקים אל תוך הלילה... שמחים ומאושרים שיש לנו זה את זו.
עם השנים באופן טבעי השגרה ומירוץ החיים יכולים לשאוב אותנו ומבלי לשים לב לגרום לריחוק.
יש המון זוגות שאחרי 10 שנים ביחד נפערת תהום בין השניים. והם מתנהלים ביחד באותו הבית כשני זרים.


יש המון דרכים לשמור על הזוגיות שלנו חזקה, שלמה ובוערת. המון טיפים מעולים לזוגיות מאושרת אפשר למצוא בגוגל.

בן זוגי ואני החלטנו לאמץ 5 קטנות שעוזרות לנו לשמור על הביחד שלנו גדול:


 חיבוק יומי - חיבוק טוב, ארוך, קרוב ומתמשך. עוזר לנו להיות רכים יותר זה עם זו גם בימים סוערים. עוזר לנו להגיע ללב.


 פרגון הדדי על בסיס יומי - 4-5 מילים של תודה, פרגון על העשייה, מילים של אהבה. עוזר לנו להרגיש נראים, אהובים ומוערכים זה בעיני זו.


 שיתוף בסוף כל יום על היום שעבר, עדכונים אם יש, רעיונות חדשים שעלו בנו, קשיים שחווינו במהלך היום הצלחות ועוד. זה עוזר לנו להיות מעודכנים, להיות באמת בקשר, ושמנו לב שהשיתוף מידי יום גם מפרה אותנו לעוד רעיונות ושאיפות חדשים ואפילו משותפים, דבר שמרים אותנו למעלה אפילו יותר

 

 דייט קבוע אחת לשבוע/ שבועיים שפעם הוא מארגן ומפתיע ופעם אני - זה משהו שאימצנו בשנה האחרונה מאז שהכנתי את ערכת i do שלנו. הדייט שלנו עוזר לנו לחזור לביחד שלנו, לצאת קצת מתפקיד ההורות להשתטות, לצחוק, לשתות, לרקוד. לרענן את השגרה. מצאנו שאנחנו מחכים לדייט הזה ושהזמן שלנו ביחד מעבר לכך שהוא מקרב בינינו, הוא עוזר לנו לפנות מקום בתוכינו ולהיות גם חברים יותר טובים וגם הורים יותר פנויים ומכילים.


 כמה דקות של מגע
שקט לפני השינה בסוף כל יום - מאפשר לנו תקשורת ללא מילים ומצאנו שהוא יכול להביע המון - נחמה, אהבה, הוקרה, געגוע ועוד. מסיימים את היום קרובים יותר ונכנסים לשינה מתוקה וטובה.

 

שלכם,        
יהלי    


איך להנגיש את הערכה לבן/בת הזוג?

איך אגרום לבן הזוג שלי לשתף פעולה?  זו שאלה שאני מקבלת הרבה. אף אחד לא אוהב שמראים לו את הקושי ואיפה הוא צריך להשתפר. והרבה פעמים במקום לעשות טוב כמו שתכננו זה יוצא לא משהו...  ולכן ריכזתי לכם כמה טיפים מהניסיון שלנו להנגשת ערכת i do לרענון השגרה הזוגית לבן הזוג:


*התוכן כתוב בלשון נקבה אך כמובן שמתאים לשני המינים

 

  בחרי זמן מתאים - מצאי זמן מתאים לתת מתנה. זמן ששניכם לבד, אולי בשעות הערב כשהילדים כבר ישנים.זמן שקט ששניכם פנויים.
 

  הקדמה - לפני שאת מגישה לו את המתנה שתפי אותו בתחושות שלך. דברי על חשיבות הזוגיות שלכם בעינייך. דברי על החיובי בקשר שלכם, תגידי לו כמה הוא חשוב לך וכמה חשוב לך לשמור על הזוגיות שלכם.
 

  אני מתגעגעת אליך - דברי על הכאב שלך בזוגיות. אם זו השגרה השוחקת, אם זה שאתם לא יוצאים כמו פעם.
 

  שאלה של גישה - שימי לב איך את אומרת לו את הדברים. במקום אנחנו כבר לא יוצאים כמעט. אפשר לומר משהו כמו, חשוב לי שנצא יותר. במקום לומר אתה לא עושה בשבילינו יותר, אפשר לומר - אני רוצה שנעשה יותר למען הזוגיות שלנו שנרגש שנפתיע זה את זו שוב.
זכרי, הגישה שלך תביא בד"כ גישה תואמת מצידו.

 

  מה דעתך על זה? תשאלי אותו לדעתו, והקשיבי למה שיש לו לומר. אולי תגלי שיש לכם אינטרס משותף. שגם הוא רוצה להתקרב, שגם הוא רוצה לעשות.
 

  קניתי לנו מתנה לשנה החדשה - שתפי אותו בהתלהבות כמה חשבת עליכם כשראית את הערכה. וחשבת שאולי זה יוכל לעבוד לכם. הציגי את הערכה כפיתרון אפשרי לצורך שלכם. דברי על הגעגוע לתחילת הקשר שלכם, על כמה חשוב לך שתבלו ביחד.

** חשוב לא לומר שקנית את המתנה רק לו... אלא לזוגיות שלכם. זה עובר אחרת.

 

  כרטיס ברכה - לפעמים מילה קטנה עושה את כל ההבדל... תכתבי לו מה את מאחלת לכם לשנה החדשה. איך היית רוצה שהיא תהיה בשבילכם. ותוסיפי כמה את אוהבת ומעריכה אותו ואת הזוגיות שלכם.
 

  סקרנות משותפת - תני לו לפתוח את הערכה וביחד תקראו את הכללים. תתרגשי איתו לקראת הדרך החדשה. תקבעו לכם כללים שמתאימים לכם. אם עולה התנגדות לאחד או יותר מהכללים תבדקו ביחד, אולי יש משהו שיוכל להתאים לכם יותר, ושנו.
 

  תשלפי מעטפה ראשונה בעצמך - נתינה מביאה נתינה. 
 

  זוהי רק דרך אחת, ויש עוד כל כך הרבה דרכים. מצאו את הדרך המתאימה לכם ולזוגיות שלכם ורק זכרו שהמפתח נמצא בגישה.
 

שלכם,        
יהלי    ערכת i do לרענון השגרה הזוגית היא ערכה שמצטרפת ומלווה את הזוגיות לאורך זמן ובכך הופכת את השגרה לדרך זוגית מטיבה.

מהניסיון שלנו, הגדרת כללים משלכם רגע לפני שאתם מתחילים לעבוד עם הערכה חשובה כי כשהציפיות לא תואמות האכזבה לא מאחרת לבוא.
לכן כתבתי לפניכם המלצות לכללים מתוך הערכה שעבדו לי ולבן זוגי ואני ממליצה לאמץ.
כמובן שחשוב שתדייקו את הכללים לפי מה שמתאים לכם כדי שהערכה תלווה אתכם בדרך המטיבה ביותר עבורכם.


כלל מספר 1: עשה זאת בעצמך
בן זוג אחד שולף מעטפה מהערכה. ואז מה?
הכלל הראשון בערכת i do שכל בן זוג שפותח מעטפה, לוקח על עצמו לתכנן ולהוציא לפועל את הכתוב בה בעצמו ולדאוג לכל הפרטים.

למהכמה סיבות עיקריות:
  הדדיות והחזקה משותפת - הרבה פעמים במערכת זוגית יש את בן הזוג שיוזם ועושה יותר למען הזוגיות, כלל עשה זאת בעצמך מזמין את שני בני הזוג להצטרף לעשייה הדדית למען הזוגיות ומאפשר איזון - פעם אני בנתינה ופעם אני בקבלה.

  מעודד יצירתיות ויוזמה בתוך המערכת הזוגית - כשבן זוג אחד יוזם, מתכנן ועושה בעצמו זה נותן לו מקום לביטוי ויצירתיות מה שמאפשר תחושת מסוגלות ותחושה נעימה מעצם היצירה והנתינה.

  אלמנט ההפתעה - מגביר ציפייה והתרגשות אצל הצד המקבל מי לא אוהב הפתעות נעימות? כשאני לא משתפת את בן זוגי במשימה שיצאה לי אני מזמינה אותו להתרגש ולחכות לזמן שלנו ביחד.
 
כלל מספר 2:
"מה שיוצא אני מרוצה"
בן זוג אחד שולף מעטפה... הוא לא יודע מה עומד להיות בפנים... זה יכול להיות מרגש, וזה יכול לעורר חשש.
במזל כמו במזל אני מאמינה ששום דבר לא קורה סתם. כל דבר שמגיע לפתחינו אנחנו מוכנים ומסוגלים לו.

אז כל עוד המשימה עצמה היא לא משהו שאתם לא יכולים לעשות בשום דרך, אני מזמינה אתכם לאתגר את עצמכם ולזרום עם כל משימה שיוצאת בזמן שלה ולהוציא ממנה את המיטב שמתכתב הכי טוב עם הזוגיות שלכם לאותו זמן.

למשל אם יצאה לי כרטיסייה שעלי לקחת אותנו לחוויה שעוד לא התנסינו בה ביחד,וחשוב לי לעורר יותר את נושא המגע במערכת היחסים אמצא לנו שיעור או התנסות מעניינת שקשורה במגע.

דווקא המשימות שיוציאו אתכם מאיזור הנוחות בתכנון ובהכנה כמו גם בחווייה הזוגית עצמה, יהיו בסוף הכי זכורות ויכולות לקחת את הזוגיות שלכם לרבדים עמוקים יותר.
 

כלל מספר 3: זורמים בכיף
לא משנה מה בן/בת הזוג שלך הכין לך, לא משנה כמה עייפה את וממש לא חשוב שאין לך כוח. זורמים.

למה זה חשוב?
בן הזוג שלך, הוציא מעטפה מהערכה, חשב, עמל, קנה כרטיסים, התארגן, חיפש, תיאם ועוד. אם תבטלי לו, או תשמעי מה הוא הכין לך ולא תזרמי הסיכוי שהוא יעשה עבורך ועבור הזוגיות משהו שוב, יפחת.

החלק השני של הכלל הזה מדבר על האנרגיה ומצב הרוח שהצד המקבל יביא איתו לדייט, ההזמנה היא להגיע כמו שאתם, ולזמן לכם לערב הזה קלילות, צחוק, ואפילו רוח שטות, לפעמים הדייט לא יהיה בדיוק כפי שחשבתם או ציפיתם, אולי אפילו יזמין אתכם לצאת מאיזור הנוחות. הקשיבו לעצמכם וסמכו
על בן הזוג שלכם, זה הזמן שלכם לזרום על אף החשש.

המקומות הכי לא צפויים יכולים להביא את הזוגיות שלכם למקומות עמוקים וטובים. אז במקום ביקורת נסו לראות את ההשקעה והמאמץ של הצד השני והכי חשוב פרגנו מהלב וחבקו את הכוונה.
 
כלל מספר 4: מסגרת זמן למימוש כרטיסייה
מסגרת הזמן למימוש כל כרטיסייה מאפשרת את המחוייבות של שניכם לעשייה המשותפת למען הזוגיות,יוצרת בהירות ומונעת אכזבות מיותרות.

לפני שהתחלנו לעבוד עם הערכה אני ובן זוגי שאלנו את עצמינו כמה זמן מיום פתיחת הכרטיסייה אנחנו צריכים כדי לממש אותה.
אנחנו קבענו לנו פרק זמן של שבועיים מיום פתיחת הכרטיסייה לקביעת זמן לדייט. כלומר אם אני שלפתי כרטיסייה ויצא לי לתאם לנו דייט לסרט, תוך שבועיים אני צריכה לתאם איתו זמן ביומן לדייט.

לא תמיד זה יוצא שכל שבועיים אנחנו יוצאים, לפעמים אני מתאמת איתו כבר באותו שבוע ולפעמים אני מתאמת איתו לעוד שלושה שבועות, העיקר לתאם זמן במסגרת השבועיים.

ומה קורה אם יוצא לי בכרטיסייה להכין מחווה לבן זוגי כמו מכתב אהבה למשל? במקרה כזה החלטנו שתוך שבועיים מיום פתיחת הכרטיסייה אנחנו מפתיעים. זה יכול להיות ביום למחרת וזה יכול להיות בעוד שבוע אבל מקסימום עד שבועיים.

חשוב שתדייקו לכם את מסגרת הזמן שתתאים לכם שתוכלו לעמוד בה גם מבחינת הלוז שלכם וגם מבחינה כלכלית.
 
כלל מספר 5: מקרה בלתי צפוי

בן הזוג הוציא כרטיסייה מהערכה, תכנן לנו זמן של ביחד, חשב על מקום, הזמין כרטיסים ואפילו כבר תיאם בייביסיטר אבל מה לעשות
הארץ שלנו מלאה בהפתעות, אנחנו יכולים לתכנן משהו מדהים ובסוף דווקא באותו יום יקרה אירוע שעלול לחרבש לנו את התוכניות...
אז מה עושים במקרה כזה?

מקרה בלתי צפוי יכול בקלות לקלקל לנו את התוכניות אבל זה עדין לא אומר שחייבים לבטל אותם.

במקרה של בלת"ם - לא מבטלים פשוט משנים - מקרה בלתי צפוי הוא הזדמנות מדהימה להביא את הספונטאניות והיצירתיות שלנו לידי ביטוי כלומר לחשוב על משהו יצירתי אחר שאפשר לעשות ביחד ולתאם אותו לאותו היום.
זה לא חייב להיות עניין מורכב שדור הרבה הכנה, כל העניין הוא לדאוג לזמן של ביחד.

לנו זה קרה, בן זוגי שלף מעטפה ויצא לו לתאם לנו הרצאה על הבר. אך ביום ההרצאה קרה והייתה הפגנה ממש ברחוב הסמוך. אז הוא החליט לא לבטל ותיאם לנו בילוי אחר שלא היה כתוב בכרטיסיות ושמעולם לא עשינו ביחד - הלכנו באותו הערב להחלקה על הקרח. השינוי הספונטאני הכניס בו רוח יצירתית וזה היה אחד הערבים המצחיקים והזכורים שהיו לנו! אחרי הערב הזה הכנסנו את חוויית ההחלקה על הקרח לערכה שלנו בתוך אחת הכרטיסיות הריקות. 

במקרה אחר שבו חייבים לבטל את התוכנית לאותו היום, ההמלצה שלנו היא לקבוע בהקדם האפשרי תאריך אחר שמתאים לשניכם למימוש הכרטיסייה. מהניסיון שלנו כשלא קובעים עובר זמן ובסוף לא יוצאים. בן הזוג שמחכה להפתעה שלו ממשיך לחכות ובן הזוג השני לא מגיע לזה וזה עלול לגרום לאכזבות מיותרות. תמיד תזכרו - המטרה היא לרענן את השגרה, ולהיות ביחד וזה יקרה רק כאשר שניכם מחויבים. 
 

כלל מספר 6:
היזהרו מסקרנות יתר
ערכת i do היא קופסת דייטים ומחוות זוגיות מגניבה וקומפקטית שכל מטרתה לשמור לכם על הביחד לאורך זמן.
הכרטיסיות בערכה מגיעות בתוך מעטפות מעוצבות - למה ?
מטרת המעטפות בערכה מכניסה את אלמנט ההפתעה באופן קבוע למערכת היחסים ובכך היא מאפשרת סקרנות, ציפייה והתרגשות לקראת הזמן שלכם ביחד.

כשאנשים פוגשים בערכת i do לראשונה הסקרנות גוברת והם מתפתים לפתוח את כל המעטפות כדי לראות מה מצפה להם...
ההזמנה שלי כיזמת הערכה היא דווקא לא לפתוח את המעטפות, ולתת לערכה להפתיע אתכם כל פעם מחדש.

אלמנט ההפתעה בזוגיות מאפשר התרגשות וציפייה של שני בני הזוג לזמן המקודש שלהם ביחד גם אחרי שנים של זוגיות.

 

שלכם,        
יהלי 

    


אחרי 8 שנים של ביחד, גם אני ובן זוגי נשאבנו לשגרה השוחקת ולמירוץ החיים. עם עבודה, שתי בנות, מטלות בית שלא נגמרות, וטלוויזיה בסוף כל יום, כמעט לא הצלחנו למצוא לנו את הרגעים שלנו ביחד. לבד. רק אנחנו. כמו פעם...

 

כל פעם שעלה רעיון לצאת או לשנות אווירה הוא נזרק לאוויר והתמוסס לאחר מספר רגעים, כי העייפות... כי עכשיו יש את משחקי הכס... כי היום היה לי יום ארוך... ועוד. התוצאה הייתה באופן טבעי ריחוק ותחושת בדידות.
 

ואז הגיע רעיון. חשבתי, מה הכי הייתי רוצה שיקרה בזוגיות שלי?
מאוד רציתי שנחזיר את הניצוץ שלנו, שנצא יותר ונפתיע זה את זו, שנשחק ביחד ונשתטה ביחד. שנתקרב.
התשובה הביאה אותי להכין משחק מיוחד ממש ביום ההולדת של בעלי.
העליתי כל מיני דברים שהייתי רוצה לעשות איתו, ועוד כל מיני מחוות שהייתי שמחה שנכין זה לזו... ונתתי לו את המתנה ליום ההולדת.
זה קרה לפני שנה וחצי.

מהרגע שהתחלנו לעבוד עם המשחק כמה דברים קרו באופן טבעי...

 

נוצרה בינינו מחוייבות הדדית לזמן הזוגי שלנו.
זמן איכות זוגי לפחות אחת לשבועיים.
פרגון והערכה בתוך הקשר הזוגי.
התרגשות וציפייה לזמן שלנו ביחד.
ואפילו התאהבות מחדש ושמירה על הניצוץ הזוגי לאורך זמן.

 

תחושת ההתרגשות זה מזו לא איחרה להגיע. נזכרתי למה בחרתי בו והוא נזכר למה הוא בחר בי.
 

מצאנו שמשחק הזה שנכנס לחיינו מאפשר לנו לצאת מהשגרה, להרגיש שאנחנו עושים למען הזוגיות ובאופן טבעי להתקרב ואפילו להתאהב מחדש.
 

יש הרבה משחקי זוגות ומתנות שאפשר להעמיק איתן את הקשר הזוגי. משחקי לוח, משחקי קלפים, תקשורת וכדומה.
אבל המשחק שלנו, הוא לא ממש משחק בהגדרה, הוא מצטרף לזוגיות ומלווה אותה לאורך זמן. ממש כלי פרקטי שמלווה אותנו גם היום, שנה וחצי אחרי שהתחלנו לראשונה.

 

את המשחק שלנו החלטתי להוציא לאור אחרי שראיתי מה הוא עשה לנו בזוגיות.
ומאז יציאתו לאור הערכה פרשה כנפיים ויצרה ניצוצות אצל מאות זוגות נוספים.

 

שלכם,        
יהלי    


 • אני רוצה לרגש ולהתרגש >>
  לרכישה
 • הערכה מעודדת:
  הדדיות
  פרגון
  יוזמה
  יצירתיות
  עשייה משותפת
  נתינה וקבלה

התגובות שלכם אומרות את הכל...

 
x

#{title}

#{text}

#{price}