♡ ♡ 
17 טיפים ותובנות לזוגיות נוכחת וקרובה
מירוץ החיים הרבה פעמים שואב אותנו למעין שיגרה חזרתית כזאת שגורמת לנו לשכוח לעיתים את הדברים החשובים . את האנשים שאנחנו אוהבים שבחרנו לחיות חיים שלמים לצידם.
החיים על אוטומט גורמים לנו לקחת את האנשים שאנחנו אוהבים ובכלל את החיים כמובנים מאליהם וזה חברים הדרך הסלולה והבטוחה ביותר לחרטה... חרטה על  החוויות שרצינו לחוות ולא מצאנו זמן , חרטה על המילים שחבל שלא אמרנו בזמן לאדם הכי קרוב לנו ועוד...

אז אם אתם רוצים להיזכר, להתחבר שוב ללב ולמקור שלכם, ריכזתי עבורכם 17 טיפים/תובנות לזוגיות נוכחת, קרובה ושמחה. לא, אין סיבה להלחץ, לא הכל מיישמים ביום אחד, מספיק שתבחרו אחת לכמה זמן משהו אחד קטן, כזה שמתאים לכם, כדי להחזיר את הנוכחות לחייכם ולזוגיות שלכם ולחוות אותם במלוא. אז קחו נשימה עמוקה, ובואו נתחיל:

1. מיצאו לכם תחביב משותף 
בתוך מירוץ החיים הזוגיות שלנו קצת נעלמת, כל אחד עסוק בעולמו הפרטי, בהורות, בעבודה, במטלות הבית, אבל החלק הנעים, הכייפי, הרומנטי שבזכותו בחרנו לחיות חיים שלמים ביחד הולך ונעלם עם השנים... תחביב / פרוייקט משותף לשניכם יכול לתת מענה נפלא לזמן איכות משובח וקבוע ולשים שוב את הזוגיות שלכם במרכז העניינים.

זו יכולה להיות הליכה משותפת פעמיים בשבוע או אימוני ריצה משותפים למרתון מתקרב, חוג ריקוד ביחד אחת לשבוע, או אפילו העמקה משותפת בנושא שאהוב על שניכם.
אני ובן זוגי משוגעים של נדל"ן, אוהבים לבנות לנו אסטרטגיות לשפע כלכלי, שומעים הרצאות ופודקאסטים בנושא ביחד, הולכים לפגישות ומתעדכנים באופן קבוע. זה מעניק לנו זמן איכות משובח מרגש ומעצים את הקירבה והשותפות שלנו.

 2. צרו ביחד זכרונות משותפים:
החיים שלנו בתנועה כל הזמן, אנחנו חיים, חווים חוויות משותפות, ומתבגרים ביחד. אחת לכמה זמן שווה לעצור לרגע וליצור זיכרון מהחוויות האלו

בימים שלנו אנחנו מתעדים כל דבר קטן עם המצלמה וכל הצילומים נשמרים אי שם בענן
אני ובן זוגי אוהבים אחד לכמה זמן לפתוח את התמונות בתקופה מסוימת, להיזכר ביחד וליצור אלבום משותף עם רגעים בלתי נשכחים שלנו,
זו חוויה שעוזרת להתקרב ולהיזכר למה אנחנו ביחד, ואנחנו על הדרך גם מרוויחים זמן איכות משובח של ביחד
אפשר גם ללכת לסדנת יצירה וליצור לבית שלכם משהו שלכם (שולחן פסיפס, ציור, פסל ועוד)
אפשר גם בתור מחווה פשוט להכין זיכרון שכזה לחצי שלכם ככה סתם כדי לראות אותם מתרגשים

3. כתבו זה לזו מידי פעם:
לפעמים מילה אחת טובה זה כל מה שצריך...
להגיד תודה, להוקיר, להחמיא, לפרגן, לפייס, לאהוב...
דרך המילים הכתובות אפשר לומר לפעמים מילים שקשה יותר להגיד בקול רם...

3. פשוט להיות ביחד:
לארגן דייט עם בן הזוג שלי יכול להרגיש לפעמים כמו משהו מסובך
לחשוב לאן לצאת, איזה אטרקציה נעשה ביחד, אם להזמין גם חברים או לצאת לבד, לתאם זמן שמתאים, ובייביסיטר
אבל אז אני נזכרת שלפעמים רגעים של ביחד יכולים להיות מיוחדים דווקא בפשטות שלהם ובמיוחד בימים אלה שאין מקומות בילוי פתוחים
לאחרונה אני הכי נהנית לצאת בשעות הערב עם בעלי ולטייל בשכונה. ככה. ממש ליד הבית. אני והוא. הוא ואני. והרחוב השקט

5. מידי פעם תשתכרו ביחד
כן כן קראתם נכון! תשתכרו ביחד! אלכוהול הוא דרך מצוינת לשחרר מעצורים ושליטה ולרומם את מצב הרוח! תוכלו להשתכר ביחד עם בקבוק יין (או כמה...) בפארק, לצאת למסיבה משוגעת, או אפילו להזמין כמה חברים למשתה, העיקר ששניכם תהיו באותו הראש!
ואם אתם מרגישים שאלכוהול גורם לכם לעייפות תדאגו לישון לפני

6. זוגיות טובה- הורות טובה
הזוגיות שלנו היא הבסיס להכל.
דרך הזוגיות שלנו אנחנו בונים את הבית שלנו, בוחרים את הערכים אותם אנחנו רוצים להעביר הלאה לילדינו.
הילדים שלנו סופגים ולומדים זוגיות דרך הביחד שלנו
לומדים איך לריב, איך להשלים, איך לדבר זה עם זו, איך לאהוב. וכנ"ל גם הפוך... כשהזוגיות לא בטוב, והתקשורת לקויה, כשיש הרבה ריבים ללא פיוס גם אז הילדים סופגים בדיוק את מה שאנחנו מלמדים אותם. את דרך החיים שלנו.
אין זה אומר שאסור לריב, או להתווכח, כולנו בני אדם. השאלה איך...

7. מותר גם להשתולל ולהשתטות ביחד
להשתולל, להתפדח, לצאת לרקוד, ללכת להחלקה על הקרח, לקרטינג, להופעת רוק משוגעת, לקריוקי, לצעוק ברחוב שקפוא לכם או שחם לכם, לעשות שק קמח אחד לשני. לצחוק בקול גדול! לא תמיד חייבים לשמור על הסדר הטוב... הפרת הסדר עוזרת לעלות את רמת הריגוש ולהתקרב דווקא מתוך השובבות.

8. תנו לכם אפשרות להתגעגע
געגוע הוא רגש שמעורר בנו כמיהה למשהו שחסר...
בזוגיות ארוכת שנים בגלל שאנחנו הרבה ביחד הגעגוע עצמו הוא שחסר... תנו לכם את האפשרות להתגעגע זה לזו, צאו קצת בנפרד, פרגנו זה לזו בילוי נפרד עם חברים אפילו ללילה או שניים בנפרד, הגעגוע גורם לנו להעריך יותר את מה שיש לנו בידיים ועוזר להגביר את התשוקה והקירבה.

9. הקשיבו לצד השני שלכם
האם אני יודע להקשיב באמת?
הקשבה היא פשוט הקשבה. אין בה עצה, אין בה ביקורת, אין בה תגובה. הקשבה היא פשוט הקשבה.

תרגיל פשוט בהקשבה:
קבעו לכם חצי שעה נטולי מסכים והסחות דעת
בן זוג אחד משתף את הצד השני במשך 10 דקות. הוא יכול לדבר על כל נושא, תהיה, תובנה, שיתוף מהיום או מהשבוע, התלבטויות, הוא יכול להביע רגשות, לצחוק, לבכות, לכעוס וכן הוא יכול גם לשתוק.
והצד השני רק מקשיב. לא מגיב ולא מציע פתרונות או מבקר - רק מקשיב בשתיקה.
אפשר להנהן עם הראש כדי שהצד השני ירגיש שאתה איתו.
בסיום 10 דקות מתחלפים.
לאחר התרגיל שתפו זה את זו, איך היה עבורכם להקשיב. ואיך החוויה הייתה עבור הצד ששיתף? איך זה היה עבורו שהקשבתם לו באמת.

10. הפתיעו זה את זו:
בזוגיות ארוכת שנים אנחנו מסגלים לעצמינו עם הזמן שיגרה. כזאת שתהיה ידועה, שתיתן לנו ביטחון. אנחנו מחלקים מטלות בינינו בבית, בד"כ כל אחד יודע בדיוק מה הוא עושה, מי קם בלילה לילדים, מי מתעורר אליהם בבוקר, מי מקפל כביסה ומי מנקה את הבית בשישי. חשוב לנו לדעת איפה בן הזוג שלנו נמצא במהלך היום ומתי הוא חוזר. כל אלה ועוד מעניקים לנו תחושת שליטה וביטחון. אך מה קורה לתשוקה שלנו כשהכל ידוע מראש?
התשוקה מונעת מריגושים, מהדברים הלא צפויים של החיים, מהתנועה האחרת, מהמקומות שאנחנו לא מכירים... נסו להיזכר בתחילת הקשר כשעוד הכל היה חדש... כמה תשוקה הייתה שם, כמה ריגושים, כמה עניין...
אז מה עושים?
תנועה אחת מידי פעם אל מעבר לידוע, הפתעה נעימה ולא צפויה, דייט בהפתעה/ מתנה מרגשת/ SMS קצת אחר ועוד... יעזרו לשמור על הריגושים הקטנים גם בתוך השיגרה ולהעצים את הלהבה באהבה.
11. מגע מקרב ופותח את הלב
לפעמים כשהכל סוער בינינו, מספיק שתחזיק לי את היד בשתיקה.
הכעס לאט ישנה צורתו... ודמעות יוכלו להגיע. זה השלב בו הלב שלי נפתח בי שוב אליך.

12. פרגנו והעצימו זה את זו
מתי בפעם האחרונה פרגנתם לחצי השני שלכם? רובינו גדלנו על ברכי הביקורת ותשומת הלב הייתה על החסר ופחות על הקיים. זוגיות טובה מתחילה מלראות את הקיים, להודות ולהוקיר את הדברים הפשוטים ביותר: מילה טובה על איך הוא עם הילדים, sms שמזכיר לו שאת אוהבת סתם כך באמצע היום, העצמה של רעיון שהיא שיתפה אותך בו, מחמאה על איך שהג'ינס יושב עליה... כל אלה ועוד הם דברים קטנים שעושים כל כך הרבה...אז זה לא שהביקורת נעלמה... תמיד יש מה לשפר,אך תשומת הלב לא תמיד חייבת להיות שם...

13.נסו לראות את הדברים גם דרך העיניים של הצד השני
בכל מערכת יחסים זוגית יש שני א.נשים. שני עולמות. כל אחד מגיע אל תוך מערכת היחסים עם העבר שלו ההוווה שנוצר מתוכה והעתיד אותו הוא מבקש לבנות. כשזוג מחליט להיות ביחד הם בעצם מסכימים ללכת יחד דרך. ובדרך כמו בכל דרך יש צמתים ויש דרכים שונות להתקדם, לחשוב, להביע... הבעיה בצמתים כאלה היא שהרבה פעמים כל אחד מבני הזוג מתבצר בדעתו החשובה והצודקת ומכאן המלחמה היא כבר לא על הבחירה בדרך המשותפת אלא על מי יותר צודק... נשמע מוכר?
אז אם המטרה היא דרך משותפת, בפעם הבאה שאתם מגיעים לצומת, הביעו את דעתכם – היא חשובה וגם יש מצב שאתם ממש ממש צודקים, אך נסו שלא להתבצר בה. זכרו שיש עוד אדם מולכם. עוד עולם, עוד דעה (אולי אפילו חכמה...) ואתם הולכים עכשיו בדרך משותפת המורכבת משניכם.
ההסכמה לעצור לרגע ולהקשיב לצד השני באמת. להסתקרן איך הם רואים את הדברים, לתת מקום לרעיונותיהם ולדעתם גם אם הם סותרים את דעתכם, יכולה לאפשר שיח קרוב ומכבד גם כשאין הסכמה ביניכם. ובעיקר זה נותן תחושה של ניראות וחשיבות לצד השני שלכם שאין נפלא מזה:) לעיתים אנחנו פשוט צריכים להישמע ולהרגיש שדעתנו נחשבת...
ומה עם הצומת? לאן תבחרו ללכת בסוף? זה כבר יגיע... אך לפני הכל תנו מקום זה לזו. יתכן שבסוף תמצאו דרך אחרת, שונה, כזאת שתתאים לשניכם...

14. שיתוף בסוף כל יום
חיי היומיום שואבים אותנו, העבודה, ההורות, היחסים עם כל העולם, תוכניות הטלוויזיה בשעות הערב...
מה שעוזר לנו כזוג לצוף מעל המים הגועשים האלה ולהישאר בקשר באמת אלה 10-20 דקות בסוף כל יום במרפסת (או כל מקום אחר שעושה לכם את זה)😉 לשיתוף מהיום שהיה ובכלל...
10 דקות נטולי מסכים והסחות.
10 דקות של שיתוף מהיום שהיה, של מבט עיניים, של חיבוק ארוך ושקט עוזרים לקחת נשימה בתוך הטירוף ולהרגיש קיימים ואהובים.

15. פנו זמן לשחק משחקים
השיגרה לעיתים הופכת אותנו רציניים מידי, אנחנו לובשים עלינו תפקידים שונים במהלך היום בעבודה, בלימודים, כהורים ונשארים עם התפקידים האלה גם בבית.
אמצו לכם משחק/ים שאתם אוהבים שש-בש, שבץ-נא, דמקה, משחק מחשב, מה שעושה לכם את זה ופשוט שחקו ביחד.
המשחק מאפשר קצת לזוז מהתפקיד שלקחתם לכם, לפתוח את הקלילות, ההומור והפאן שלכם כזוג ועוזר להתקרב

 16.קבלו זה את זו בשימחה
כשרואים אותנו ומקבלים את פנינו בסוף יום בשימחה זה מעניק לנו תחושה שאנחנו שייכים ואהובים. קחו רגע קל כשהחצי שלכם מגיע הביתה, וקבלו אותם עם הלב שלכם – שאלו לשלומם, הביטו בהם וחבקו אותם. זה נותן הרגשה טובה ומרכך את הלב.

 17. אחת לכמה זמן הזיכרו מדוע בחרתם זה בזו...
מדוע בחרתם זה בזו אז כשהכרתם ומדוע אתם בוחרים זה בזו ביום הזה ממש.
כשאני נזכרת מדוע בחרתי בחצי שלי, עולה מיד תחושה של בית ושל חום וידיעה פנימית שהוא תמיד יהיה שם בשבילי התחושה הזו מכניסה בי נשימה ומזכירה לי שאני במקום הנכון גם היום בדיוק כמו אז

אהבתם?

שתפו אותי והשאירו תגובה :)
x

#{title}

#{text}

#{price}